Askorbinian sodu

Ludzkie ciało niestety nie jest całkiem samowystarczalne. Poniektórych związków nie potrafimy samodzielnie produkować, pomimo że są one niezbędne do odpowiedniego przebiegu procesów biologicznych. A więc muszą one być dostarczane z zewnątrz.

Związkiem tego typu jest na przykład askorbinian sodu, mówiąc inaczej sól kwasu askorbinowego, znanego także jako witamina C. Niewątpliwie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że witamina ta jest wspaniałym suplementem podczas obniżonej odporności. Niewiele ludzi zdaje sobie jednakże sprawę z tego jakie niesamowite działanie ma na wygląd naszej skóry. Z tego powodu bardzo często jest składnikiem wszelkich kosmetyków, które są w formie kremów a także maseczek. Askorbinian sodu, stosowany jako witamina C, jest potrzebny do należytego przebiegu procesu gojenia się ran. Ma silne antyoksydacyjne właściwości, poprzez co wzmaga walkę z wolnymi rodnikami. Pomaga w ochronie przeciwko zewnętrznym czynnikom typu promieniowanie UV, poprzez co przeciwdziała starzeniu się. Ma też wyborny wpływ na elastyczność skóry a także wzmacnia naczynka krwionośne ponieważ stymuluje produkowanie się elastyny jak i również kolagenu.

A dodatkowo, askorbinian sodu jest także związkiem, który jest wyjątkowo niezbyt toksyczny. Poprzez to jest wspaniałym suplementem dla jednostek, które, chcą dbać o wygląd swojej własnej skóry.

Źródło: cytrynian magnezu