Pokój parkingowy

W teraźniejszych czasach w większości wypadków tworzy się obiekty mieszkaniowe, mające piwnicę garażową z oznaczonymi przestrzeniami postojowymi. To wyjście wiąże się z dylematem chowania klamotów, które zwyczajnie byłyby w garażu – narzędzi czy wręcz oleju samochodowego.
 
Rozstrzygnięciem tego problemu jest boks garażowy. W bardzo wielu przypadkach bywa to  szafa na dużych nóżkach, umożliwiająca postawianie auta – wysokość nóg pomieszczenia parkingowego jest możliwa do regulacji, a więc można dostosować do różnorakich modeli aut. Pokój parkingowy umożliwia zmieścić wyposażenie garaży, bez obaw o grabież. W znaczącej liczbie przypadków również jest użyty także jako przechowalnia przedmiotów, w przypadku jeżeli już nie mamy piwniczki.
 
W wypadku ogromnych garaży podziemnych oraz dłuższych przestrzeni do parkowania, pokoik parkingowy także może posiadać formę szafki o wysokości dwóch metrów – od podłogi. Tego typu wyjście umożliwia jednocześnie trzymanie różncyh rzeczy a oprócz tego trzymanie auta. Producenci boksów garażowych oferują pomieszczenia otwierane klasycznie przy użyciu podwójnych drzwi, oraz otwierane do góry.
 
Dzięki pokojom parkingowym, trzymanie narzędzi nie musi już być problemem w lokalu – można je wygodnie chować w auli postojowej – co powiększa przestrzeń użytkową lokalu mieszkalnego. W dodatku, powiększa to wygodę użytkownika – usługę samochodu, jak np. wlewanie płynów jest możliwość zrobić w auli parkingowej, bez potrzeby przynoszenia z mieszkania płynów czy potrzebnych narzędzi. W przypadku chowania rowerów, usuwa to kłopot noszenia roweru z mieszkania.