Proteza nogi

Posiadając właściwie wszystko nie potrafimy docenić niczego. Prawdą jest że dopiero brak pokazuje każdemu jak niezmiernie pragnie danej części swojego ciała. O utracie jakiegoś członka albo też zmysłu opowiada dużo znakomitych ekranizacji, poruszających i działających na wyobraźnię każdego z nas. Tak na prawdę jednakże pomimo fascynujących historii ich bohaterów nie chciałbym się z nimi zamienić na życia. Gdyż jest cholernie trudno, a człowiek nie jest zadowolony kiedy jest mu pod górkę. Pomyślmy sobie o filmie ”Zapach Kobiety”, który to podejmuje temat mężczyzny niewidomego oraz jego metodę postrzegania całego świata, przypomnijmy sobie przyjaciela Forresta Gumpa z wojny, który stracił w wybuchu obydwie nogi, pomyślmy o sporej ilości innych bohaterach, którzy to musieli zmagać się z kłopotem braku czegoś. Jak wasze przemyślenia? No na 100% nie jest łatwo, przyjemnie a także kolorowo. Tacy ludzie to prawdziwi bohaterowie, a ich zmaganie z życiem winno się nagrodzić Nagrodą Nobla, a jeżeli nie to ogromnym szacunkiem w gronie przyjaciół.

Posiadamy jednak dwudziesty pierwszy wiek a więc możemy chociaż odrobinę postarać się tym bohaterom ułatwiać funkcjonowanie. Wszak protezy kończyn są bardziej imponujące, mobilne, natomiast ich ruch przypomina nam bardzo ruch ręki zdrowej, a metoda użycia nie przeszkadza choremu w zwykłym egzystowaniu. Przykładowo proteza kończyny górnej całkiem oddaje charakter zwykłej ręki zdrowej. Istnieje możliwość posługiwać się nią zupełnie sprawnie oraz wystarczy odrobina wprawy a wówczas łatwe codzienne czynności przestaną być męczące. W dodatku minimalizują niskie uczucie własnej wartości, która jest poważnym problemem psychologicznym po utracie jakiejś części naszego ciała. Protezy nóg, wspaniały wynalazek, mężczyźni i kobiety trudniące się protezami powinny także zgarniać bardzo duże gratyfikacje, bo na prawdę ich zlecenia mają istotne znaczenie dla drugiego człowieka. Wszakże dzięki takiej protezie będziemy mieli możliwość zwyczajnie, bez żadnych zawad ruszać się. Czy to nie jest wspaniałe. Niech wykonują tą pracę dalej bo czynią to dobrze. Proteza bioniczna powinny być przygotowane z solidnych surowców i przystosowane do indywidualnych wymagań. Dzięki temu te najbardziej kosztowne potrafią kosztować tyle pieniędzy. Nie bywa to zakup na każdą kieszeń, poprzez to apel do ludzi pomóżmy, pomóżmy ile się da, bo jeżeli znajdziecie się w takiej sytuacji to ktoś pomoże nam.
My jako ludzie najczęściej okazujemy się być niezbyt empatyczni, nie potrafimy wczuć się w sytuację drugiego człowieka, to mnie boli oraz leży na sercu z tego powodu pisze o tym. Mam nadzieję, że dotarłem do waszej wyobraźni oraz chociaż ciut powiększyłem wasze horyzonty myślowe. A może wręcz ktoś rozejrzy się wokoło i wtedy zauważy sąsiadkę poruszającego się na wózku czy ciocię bez ręki, której nie widział już od lat. Jeżeli mamy takowe osoby w naszym otoczeniu okazujmy doradztwo, bowiem tylko one całkowicie wiedzą jak to jest ciężko radzić sobie z życiem w sytuacjach niezbyt codziennych. My możemy się wyłącznie domyślać, niemniej jednak musimy mieć nadzieję, iż przenigdy nie będzie nam dane tego doświadczyć.